www.aysegulbedel.com adresine kayıt olduğunuzda üyelik sözleşmesini okuyup, onaylamış sayılırsınız.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

www.aysegulbedel.com ile müşteri arasındaki sanal ortamda satış sözleşmesidir.

MADDE
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve sipariş detaylarında belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usülleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

 

MADDE
SATICI BİLGİLERİ: TOFİSA TEKSTİL SAN. LTD. ŞTİ.  www.aysegulbedel.com

 

MADDE
ALICI BİLGİLERİ: www.aysegulbedel.com adresinden alışveriş yapan tüm alıcılar.

2 ve 3’üncü madde de yer alan isim ve kuruluşlar, bundan sonra ALICI ve SATICI veya MÜŞTERİ olarak anılacaktır.

 

MADDE
Sözleşme Konusu ve Ürün Bilgileri

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü – Miktarı – Marka – Modeli – Rengi – Adedi – Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterilebilmektedir.

 

MADDE
GENEL HÜKÜMLER

– ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürününün temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
– Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşuluyla her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
– Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemsinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
– SATICI, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
– Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
– Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICIYA ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICIYA göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri ALICIYA aittir.
– SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, bu durumu ALICIYA bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda ALICI siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Ürünü bu aşama da iade edemez. Ürün ALICIYA teslim edildikten sonra ÖDEME ŞEKLİNE bağlı olarak iptal isteğinde bulunduğunda “KAPIDA ÖDEME’’ yöntemi kullanılmış ise para iadesi gerçekleştirilmez, ALICIYA aldığı ürünün miktarı kadar bakiye tanımlanır ve ALICI dilerse bakiyesinden daha az, dilerse bakiyesinden daha çok miktarda kalan tutarı da ödemek şartıyla değişiklik gerçekleştirebilir. ÖDEME ŞEKLİ kredi kartı ile gerçekleştirilmişse, ALICI 14 gün içinde koşulsuz/şartsız ücret iadesinde bulunabilir. ALICININ hesabına gönderilen iade miktarının ALICIYA banka nezdinde oluşan problemlerden dolayı gecikmesi/gitmemesi gibi durumlardan SATICI sorumlu tutulamaz.
– ALICI ve/veya ALICI’nın teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin ayıplı veya hasarlı olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI’YA, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde göndermesi gerekmektedir. Ayıplı veya Hasarlı ürünlerin naliye giderleri SATICI tarafından karşılanır.
– İş bu sözleşme, ALICI tarafından elektronik olarak onaylandıktan (Üyelik işlemleri gerçekleştirdikten sonra) aysegulbedel.com adresine ulaştırıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
 

MADDE
CAYMA HAKKI:

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre SATICIYA belirtilen süre içinde bildirilmelidir. 7’inci Madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3’üncü kişi veya ALICI teslim edilen ürünün SATICIYA gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturasının aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin 5’inci MADDENİN 5.7’inci satırına göre ücretin ALICININ hesabına gönderimi gerçekleştirilir. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICYA aittir. Ayrıca, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve Kırtesiye Sarf malzemeleri (Toner, Kartuş, Şerit, vb.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

MADDE
YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca İlan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR